Sprawa ochrony środowiska i oszczędności energii są dziś czymś więcej niż sprawami tylko sumienia. Wśród globalnych problemów oszczędności ciepła jest obecnie krytyczna siła napędowa gospodarki. Ponieważ koszty tradycyjnej energii tylko rosną, ten temat zyskuje na znaczeniu dla nas wszystkich. Jak widzimy wdrożenie norm oszczędzania energii w dziedzinie żarówek, sprzętu gospodarstwa domowego, samochodów a nawet samolotów.

Czy wiesz, że ponad połowa emisji dwutlenku węgla pochodzi z naszych budynków i domów?
Dużą rolę przy tym odgrywają okna. Według niezależnych badań około 20% straty ciepła w statystycznym mieszkaniu ma miejsce przez okna. Straty ciepła powodują wytwarzanie pół tony CO2 na dom w każdym roku oraz zwiększają koszty opłat.

Ramka Super Spacer® ma 950 razy mniejszą przewodność ciepła niż aluminium, co oznacza, że jest pomocna w spełnianiu wymogów zielonego programu przez szyby zespolone GP Perfect Warm.

Ramki Super Spacer® w połączeniu z niskoemisyjnym oszkleniem GP Perfect Warm mogą zmniejszać straty energii nawet o 94% na tym samym oknie i z tym samym oszkleniem w porównaniu ze standardową aluminiową przekładką dystansową.
Nasz innowacyjny na rynku produkt jakim są szyby zespolone GP Perfect Warm spełniają coraz ostrzejsze wymagania lepszych efektów użytkowych i oszczędności energii. Okna wyposażone w szybę zespoloną GP Perfect Warm spełniają wymóg kwalifikacyjny do grupy A produktów oszczędzających energię cieplną. Oznacza to, że okna wyposażone w szyby GP Perfect Warm przyczyniają się do niższych kosztów eksploatacji mieszkań biur i innych budynków użytkowych poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną i tym samym zmniejszoną emisję dwutlenku węgla do atmosfery.